۱۳:۱۸:۵۷ - چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷
پرونده ‌تخلفات دولت در بخش “هدفمندسازی یارانه‌ها” بسیار قطور است
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس‌ گفت:‌ پرونده ‌تخلفات دولت در بخش هدفمندسازی یارانه‌ها و عدم پرداخت یارانه تولید بسیار حجیم و قطور است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مجلس‌ گفت:‌ پرونده ‌تخلفات دولت در بخش هدفمندسازی یارانه‌ها و عدم پرداخت یارانه تولید بسیار حجیم و قطور است.

به گزارش انعکاس آزاد، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌و‌گویی اظهار داشت:‌ براساس پرونده قطور تخلفات دولت، از زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه بخش تولید عمدتاً پرداخت نشده و یا در این مورد به ‌دلایلی نامعلوم گزینشی و سلیقه‌ای عمل شده است.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها مجلس‌ ‌عنوان کرد:‌ طبق بندهایی از قانون هدفمندسازی یارانه‌ها،‌ دولت باید ۳۰ درصد درآمد حاصل از هدفمندی را برای حمایت از تولید به کارخانجات و واحدهای تولیدی پرداخت کند که رقم بسیار بالایی است.

کوچکی‌نژاد رقم تعهدات پرداخت نشده از سوی دولت در حوزه یارانه تولید را بسیار سنگین خواند و افزود: ‌طبق گزارش‌هایی که در کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موجود است دولت در این مورد بالای ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان پرونده دارد.

گیلان|‌ پرونده ‌تخلفات دولت در بخش "هدفمندسازی یارانه‌ها" بسیار قطور است

نماینده مردم رشت در مجلس از رفتار گزینشی‌ دولت در قبال پرداخت یارانه تولید اظهار تعجب کرد و بیان داشت: دلیل این اقدام دولت تاکنون برای ما مشخص نشده بنابراین این سئوال را از دولت داریم که چرا این مبالغ را به صورت ناقص و سلیقه‌ای پرداخت کرده است.

وی از تهیه گزارش‌های مورد نظر در کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و تصریح کرد:‌ در این پرونده علاوه بر انحرافات انجام شده در سایر حوزه‌های هدفمندی یارانه‌ها به تخلفات دولت در حوزه عدم پرداخت یارانه تولید نیز اشاره شده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه به محض تکمیل شدن پرونده،‌ گزارش‌ آن به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد ابراز داشت:‌ تولید در این مقطع زمانی و با این شرایط بوجود آمده کار بسیار سختی است زیرا به فعالان این حوزه هیچ حمایت و کمکی نمی‌شود.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح کرد:‌ تعاملات و ارتباطات خوبی با مجموعه‌های کارفرمایی و کارگری دارم و می‌بینم که چگونه تولیدکننده بدون دریافت ریالی از یارانه تولید و یا وام با سختی و مشقت بسیار در حال فعالیت است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به شعار حمایت از کالای ایرانی و عدم توجه کافی دولت به این موضوع عنوان کرد:‌ به اعتقاد بنده دولت هیچ کمک خاصی به ارتقاء و پیشرفت تولید داخلی نکرده به‌همین‌ علت مصائب و مشکلات تولیدکنندگان روز به روز در حال افزایش است.

منبع:
انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب