۱۲:۵۹:۴۲ - چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷
دمای هوای گیلان افزایش می یابد
سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت توده هوای گرم و مرطوب از افزایش دمای هوا این استان در روزهای آینده خبرداد.

سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان با اشاره به تقویت توده هوای گرم و مرطوب از افزایش دمای هوا این استان در روزهای آینده خبرداد.

به گزارش انعکاس آزاد، محمد دادرس در گفتگویی به شرایط جوی روزهای آینده استان گیلان اشاره و اظهار کرد: با تقویت توده هوای گرم و مرطوب، دمای هوای گیلان در روزهای آینده افزایش می یابد.

وی در ادامه با اشاره به الگوهای هواشناسی گیلان، افزود: دما هوای گیلان از روز جمعه تا یکشنبه هفته آینده بین ۳۵ تا ۴۰ درجه در نوسان است.

سرپرست اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه با توجه به افزایش دمای هوای احتمال گرمازدگی نیز وجود دارد، گفت: در این روزها افراد سالمند، بیماران قلبی و عروقی و کودکان برای جلوگیری از گرمازدگی نباید در ساعت اوج گرما از خانه خارج شوند.

این مسئول همچنین از مرغداران، نوغانداران و پرورش دهندگان ماهی خواست تا با توجه به افزایش دمای استان در روزهای آینده هوای مکان های تولیدی خود را تنظیم و تهویه کنند.

دادرس به دمای حال حاضر شهر رشت مرکز استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: دمای فعلی شهر رشت ۳۴ درجه سانتی گراد بوده و هوای این شهر نیز در ساعات آینده صاف تا قسمتی ابری، گاهی با افزایش ابر و وزش باد همراه است.

منبع:
انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب