۱۵:۲۷:۰۳ - پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶
نماینده رشت در مجلس:
وجود افراد متنفذ برای سوء استفاده از زمین کارخانه «رشت الکتریک»/سه دولت قبل درباره این موضوع تنها شعار انتخاباتی دادند
نماینده رشت گفت: افرادی متنفذ با استفاده از رانت، به دلیل زمین مرغوب کارخانه رشت الکتریک، بر روی آن دست گذاشتند.

نماینده رشت گفت: افرادی متنفذ با استفاده از رانت، به دلیل زمین مرغوب کارخانه رشت الکتریک، بر روی آن  دست گذاشتند.

به گزارش انعکلاس آزاد، جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در گفت‌وگویی  با اشاره به وجود رانت‌هایی متنفذ در پشت پرده کارخانه رشت الکتریک، گفت: این کارخانه دچار یک سری بحران‌ها مانند کارگری است.

وی با بیان اینکه طی این سال‌ها سه دولت درگیر این کارخانه بوده اند، افزود: تمامی روسای جمهور در تبلیغات و سخنان انتخاباتی خود در رشت به معضل کارخانه رشت الکتریک اشاره کردند، اما هیچ کدام اراده‌ای برای حل آن انجام ندادند.

نماینده مردم رشت تاکید کرد: یک سری افراد متنفذ مانند همسران کرباسچی و قبه با استفاده از رانت به دلیل زمین بسیار مرغوب این کارخانه در رشت دست بر روی آن گذاشتند.

کوچکی نژاد تصریح کرد: اخیرا شنیده ام یکسری باند‌های دیگر از این جنس افراد برای به دست آوردن میلیارد‌ها تومان سود به دنبال تبدیل زمین این کارخانه به ساختمان‌های تجاری و مسکونی هستند.

وی با اشاره به اینکه همیشه درگیری شدیدی میان کارگران و افرادی که به ناحق ادعای مالکیت این کارخانه را داشته اند وجود داشته است، بیان کرد: ما همیشه در این مورد هشدار داده بودیم و اکنون هم این موضوع را در شورای تامین پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم رشت با تاکید براینکه باید موضوع زمین، امتیاز، راه اندازی کارخانه رشت الکتریک و رانت‌های پشت آن حل شود، گفت: دیگر نمی‌توان کارخانه را به دلیل قرار گرفتن در داخل شهر راه اندازی کرد، اما باید تکلیف ایجاد یک کارخانه در شهرک صنعتی به جای آن مشخص شود.

 

انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب