۱۹:۱۸:۳۸ - شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶
در پاسخ به واکنش نماینده رشت در خصوص نبود فضای آزاد رسانه ها؛
آقای نماینده اول از خودتان شروع کنید/چرا تا به امروز جلو تریبون منتقدان خود قرار نگرفته اید/از آزادی رسانه ها صحبت می کنید در حالی که خودتان با بهترین وکلا از منتقدان خود شکایت نموده اید
آنقدر به گروه‌ها وصله منافق و فتنه‌‌گر و … زده ایم وصله کم آورده ایم که به این دراویش دیگر نمی دانستیم چه بگوییم. چون اغتشاشگر، منافق را قبلا مصرف کرده بودیم و فتنه‌گر هم تمام شده بود و آخر هم نمی دانستیم به دراویش چه باید بگوییم. امیدوارم یک روزی این وصله زدن‌ها تمام شود.

آنقدر به گروه‌ها وصله منافق و فتنه‌‌گر و … زده ایم وصله کم آورده ایم که به این دراویش دیگر نمی دانستیم چه بگوییم. چون اغتشاشگر، منافق را قبلا مصرف کرده بودیم و فتنه‌گر هم تمام شده بود و آخر هم نمی دانستیم به دراویش چه باید بگوییم. امیدوارم یک روزی این وصله زدن‌ها تمام شود.

به گزارش انعکاس آزاد، پس از وحشیگری های اشرار و اراذل اوباش با نام دراویش که در پاسداران تهران در چند روز گذشته موج خطیری در پایتخت اینجاد نمود که باعث ناآرامی هایی پس از حوادث و اتفاقات دی ماه شده بود این بار اتفاقات پاسداران تمام نگاه ها را به خود اختصاص داد.

بلافاصله پس از این اتفاق موج شدید در شبکه های اجتماعی و واکنش کاربران حقیقی و حقوقی را در پی داشت. بسیاری از مردم و هنرمندان و مسئولین و… نسبت به این اتفاق وحشیگرانه واکنش نشان دادند و خواستار برخورد شدید با عوامل این آشوب و وحشیگری ها شدند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم محترم رشت در مجلس در واکنش به این اتفاق وحشتناک در گفت وگو با اعتمادآنلاین در خصوص راهکار تبدیل نشدن حوادثی همچون گلستان هفتم به یک بحران، گفت: گفت و گو و رعایت قانون راه حل این مشکل است. متاسفانه چیزی که عامل خشونت و تشنج می شود این است که در کشور فضای گفت وگو نیست. 

وی تصریح کرد: فاصله میان احزاب، گروهها، جناحها، دسته‌ها و فرقه‌ها به حدی زیاد شده است که همه خود را به صورت یک جزیره فرض می کنند. این موارد باعث ایجاد خشونت می شود. اگر ما صدا و سیمایی داشتیم که دراویش می توانستند در آن حرف‌هایشان را بزنند و ما نیز حرفمان را بزنیم، مخالفین هم حرفشان را می زدند هیچ وقت به خشونت نمی گرایید. 

این نماینده مجلس تاکید کرد: چون صدا و سیمای ما یک طرفه است و رسانه های ما نیز جرات نوشتن ندارند کسی نمی تواند حرفش را بزند و حرفها در سینه ها عقده می‌شود. خیلی از اینها که متوسل به خشونت می شوند حرفشان هم غلط است اما نتوانستند حرفشان را مطرح کنند و حرفشان نقد نشده و پاسخی به آن داده نشده است، بنابراین فکر می کنند حرفشان درست است. و این موضوع منجر به این می شود که آنها ابراز خشونت کنند.

جعفرزاده در خصوص گام اول جهت ایجاد گفت‌و‌گو به منظور جلوگیری از چنین بحران‌هایی، گفت: باید ظرفیت‌ها و تحمل‌ها افزایش پیدا کند. زدن هر حرفی را برخلاف مصالح ملی ندانیم، نقد‌پذیری‌های ما زیاد شود. اگر صدا و سیما نمی تواند بستری برای گفت وگو مهیا کند شبکه هایی ایجاد شود که همه بتوانند حرفشان را بزنند.
وی خاطرنشان کرد: آنقدر به گروه‌ها وصله منافق و فتنه‌‌گر و … زده ایم وصله کم آورده ایم که به این دراویش دیگر نمی دانستیم چه بگوییم. چون اغتشاشگر، منافق را قبلا مصرف کرده بودیم و فتنه‌گر هم تمام شده بود و آخر هم نمی دانستیم به دراویش چه باید بگوییم. امیدوارم یک روزی این وصله زدن‌ها تمام شود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین در پاسخ به اینکه آیا مجلس نمی خواهد به این مسئله ورود کند، اظهارداشت: این کار، کار مجلس نیست و تا احزاب بوجود نیاید کاری نمی‌توان انجام داد. نمی‌توان برای هر چیزی قانون وضع کرد. حزب باید به وجود بیاید، آزادی‌ها بیشتر شود و انقدر مسایل را امنیتی نبینیم. اینها برای کشور خسارت است.

گفت وگو جعفرزاده ایمن آبادی را ملاحظه کردیم و با خواندن این مصاحبه چند سوال در ذهن مخاطبان و خبرنگار انعکاس آزاد تداعی  می شود که در زیر آن را از نماینده محترم رشت می پرسیم.

 

آقای نماینده چرا تا کنون برای منتقدان خود تریبون تهیه نکرده اید تا انتقادات لازم را بدونه هیچ بیم و اضطرابی بیان کنند؟

شما که دم از آزادی رسانه ها می زنید تا به امروز در این چند دوره که نماینده مردم رشت بودید آیا رسانه ها آزادانه توانسته اند از شما انتقاد کنند؟

شما که مدعی آزادی هستید چرا از عملکرد ضعیف دولت در فضای سیاسی و اقتصادی و… واکنش جدی نشان نداده اید؟

در طول این چند مدت که نماینده رشت در مجلس بودید از اصحاب رسانه و خبرنگارانی که به حضرت عالی و عملکرد شما انتقاد نمودند آیا  از مرجع قضایی شکایت نکرده اید؟

سوال ها زیاد است و به همین چند سوال اکتفا می کنیم. امیدواریم نماینده مردم رشت در مجلس از این موضوع ناراحت نشده باشد و به اصل این موضوع که دغدغه همه مردم می باشد بپردازد.

تحریریه پایگاه تحلیلی خبری انعکاس آزاد، آمادگی دریافت جوابیه از نماینده مردم محترم رشت در مجلس را پذیرا است و جعفرزاده می تواند در همین رسانه نسبت به سوال هایی که در ذهن اکثر مردم ایجاد شده است را جهت احترام به مردم به سوال ها پاسخ دهد.

 

 

منبع:
انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب