۲۰:۱۸:۱۷ - سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶
شهردار رشت در حصار بایدها و نبایدها؛
درخواست تحمیلی عضو شورای شهر رشت در انتخاب مشاور رسانه ای شهردار
شنیده ها حاکی از آن است یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در تلاش است تا فردی را به عنوان مشاور رسانه ای شهردار رشت منصوب نماید.

شنیده ها حاکی از آن است یکی از اعضای شورای اسلامی شهر رشت در تلاش است تا فردی را به عنوان مشاور رسانه ای شهردار رشت منصوب نماید.

به گزارش انعکاس آزاد، این در حالی است که این عضو شورا مدعی ارتباط خوب با رسانه ها است و در نتیجه فردی که چنین ادعایی می کند باید نگاه عادلانه ای به تمامی اصحاب رسانه داشته باشد. جالب آن که فرد تعرفه شده پیش از این مطالب تندی را علیه تعدادی دیگر از اعضای شورا در فضای مجازی منتشر کرده است و فعالیت چندان محسوسی در تولید خبر و انعکاس فعالیت های شورا و شهرداری رشت نیز نداشته است.

حال باید دید آنها که قصد داشتند در دهان کسانی بزنند که رسانه ها را به دو دسته خودی و غیر خودی تقسیم می کنند چه واکنشی در مقابل این تلاش، در صورت صحت شنیده ها، خواهند داشت.

شاید با این تلاش ها رفته رفته علت آن که برخی دلواپس حضور تعدادی از اهالی رسانه برای تهیه و تنظیم اخبار مدیریت شهری رشت بوده اند بیش از پیش آشکار شود اما باید این نکته را متذکر شد که میان افرادی که برای فعالیت حرفه ای رسانه ای خود در کنار مجموعه مدیریت شهری قرار می گیرند با منفعت طلبانی که یک شبه از راه معامله گری به دنبال ساختن نردبانی برای عبور از سایر فعالین رسانه هستند تفاوت از زمین تا آسمان است و قطعا رسانه ها در مقابل این دسته از افراد سکوت نخواهند کرد.

از سوی دیگر شهردار رشت نیز در دو راهی مهمی قرار گرفته است. یا باید تسلیم این خواسته ها شود و راهی که یکی از شهرداران معزول رشت در پیش گرفت را برگزیند و یا باید به صورت مستقل و بر اساس شایسته سالاری دست به انتخاب بزند. قطعا در صورتی که راه اول را برگزیند همان سرنوشتی در انتظارش خواهد بود که پیش از این برخی از شهرداران تجربه کرده اند و دوران پر تلاطمی را در راس شهرداری رشت تجربه کند.

بی شک مسیر توسعه رشت از باندبازی، معامله گری، زد و بند و تن دادن به خواسته ها و منافع فردی افراد عبور نمی کند و فردی که چنین راهی را انتخاب کند محکوم به تحمل انتقادات بیش از پیش و صرف زمان برای پاسخگویی به ابهامات فراوان خواهد بود. ضمن آن که در میان اعضای شورا نیز اینچنین اقداماتی احتمالا بی پاسخ نخواهد ماند و شاید با به وقوع پیوستن این شنیده ها دو قطبی شدن شورا و تقسیم به دو طیف موافق و مخالف شهردار کلید بخورد و تبعات سنگینی را برای رشت و رشتوندان و شهردار این کلانشهر در پی داشته باشد.

باید منتظر ماند و دید که آیا در مسیر توسعه رشت، شایسته سالاری و انصاف می چربد یا معامله گری و تعرفه نیرو ها و کادر سازی ها…

در آینده بیشتر در این خصوص خواهیم گفت.

این شنیده ها تا این لحظه به هیچ عنوان تایید قطعی نمی شود و خبرهای تکمیلی منتشر خواهد شد.

منبع:
انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب