۱۹:۵۷:۳۸ - یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
نمایشگاه ترکیبی هنرهای تجسمی در رشت برپا شد + تصاویر
نمایشگاه ترکیبی هنرهای تجسمی هنرمندان گیلانی در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا شد.

نمایشگاه ترکیبی هنرهای تجسمی هنرمندان گیلانی در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا شد.

به گزارش انعکاس آزاد، نمایشگاه ترکیبی هنرهای تجسمی هنرمندان گیلانی به مناسبت ایام الله دهه فجر با همکاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا شد.

مدیر امور هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: این نمایشگاه ترکیبی از هنرهای نقاشی، عکس،گرافیک و خوشنویسی هنرمندان گیلانی است.

اسماعیل محمدپور با بیان اینکه بخش عکس، تصاویری از والدین معزز شهدای گیلانی بخشی از نمایشگاه را تشکیل می‌دهد افزود: هنرمند عکاس گیلانی “بهرام شعبانی” مجموعه‌ای بیش از ۱۰۰ تابلو از والدین شهدای گیلانی به ثبت رسانده است که ۷ تابلو برگزیده آن در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه ۶ پرتره از شهدای مدافع حرم گیلانی که توسط نقاش هنرمند “مریم آبزن” به تصویر کشیده شده بخش نقاشی نمایشگاه را تشکیل می دهد خاطرنشان کرد: در بخش خوشنویسی نیز آثاری از خوشنویسان گیلانی به نمایش گذاشته شده است.

محمدپور با بیان اینکه بخش کارهای گرافیکی هنرمندان گیلانی در کنار بقیه آثار توانسته است در رساندن پیام انقلاب به مخاطبین موثر واقع شود افزود: در بخش کاریکاتور و کارتون با موضوع “ترامپیسم” آثاری از هنرمندان بین المللی در مورد رئیس جمهور آمریکا به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه هنرهای ترکیبی در رشت

منبع:
انعکاس آزاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب